به درگاه انجمن دوستداران و حافظان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلپایگان «وردپاتکان» خوش آمدید

سه شنبه, 20 آبان 1393 ساعت 10:59

برگزاری مراسم یادبود آیت‌الله صافی در گلپایگان

به گزارش پایگاه اینترنتی وردپاتکان به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی در نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی آیت‌الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی (ره) که در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شده بود، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های بارز شهر گلپایگان وجود علما و فقها و بزرگانی همچون مرحوم آیت‌الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی (ره) است.

وی با بیان اینکه فضای معنوی حاکم بر شهر از گلپایگان به برکت حضور اندیشمندان و فقهای برجسته این دیار است، تصریح کرد: برای تجلیل از مقام شامخ مرجعیت و فقاهت روز پنجشنبه 22 آبان ماه مراسم یادبود حضرت آیت‌الله العظمی آقای حاج شیخ علی صافی گلپایگانی (ره) از ساعت 14:30 تا 16:30 در مسجد قاضی زاهدی با حضور روحانیون، مسئولان شهرستانی، فرهنگیان و همه اقشار مردم شهرستان گلپایگان برگزار می‌شود.


امام جمعه گلپایگان تاکید کرد: آیت‌الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی (ره) از شاگردان نخبه آیت‌الله العظمی بروجردی بوده و در زمان حیاتش از یاران صدیق و با وفای حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بوده‌اند و برای تثبیت و حفظ نظام اسلامی پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش‌های فراوانی انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله العظمی حاج آقا علی صافی گلپایگانی (ره) پرچم‌دار مبارزه با رژیم پهلوی بود، افزود: فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی ایشان و روشنگری‌های که قبل از انقلاب انجام می‌دادند، بر کسی پوشیده نیست.

اسماعیلی بر شناسایی و تبیین ابعاد وجودی، شخصیتی، مذهبی و سیاسی حضرت آیت‌الله العظمی شیخ علی صافی گلپایگانی (ره) به نسل جوان تاکید کرد و گفت: برگزاری چنین آیین‌های یادبودی موجب آشنایی نسل جوان با علما و فقها می‌شود.

وی ضمن تشکر از اصحاب رسانه که اهتمام ویژه‌ای به برنامه‌های بزرگداشت علما و فقها، یادواره‌های شهدا و همایش‌های شهرستان دارند، اظهار کرد: پوشش خبری پنجمین سالگرد حضرت آیت‌الله العظمی حاج آقا علی صافی گلپایگانی(ره) موجب معرفی بیشتر این مجتهد عظیم‌الشأن عالم تشیع به جهانیان می‌شود.

در ادامه حسین فراست، فرماندار گلپایگان نیز بر اهمیت برگزاری مراسم گرامی‌داشت حضرت آیت‌الله العظمی اقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی(ره) تاکید کرد و گفت: از همه ظرفیت و توانایی شهرستان گلپایگان برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم ‌استفاده می‌کنیم.

همچنین به نقل از درگاه دوستداران آیت‌الله العظمی حاج آقا علی صافی گلپایگانی  :

پنج سال از ارتحال فقیه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام مرجع ولایی و مدافع راستین شریعت ،و عاشق و دلباخته حضرت بقیةالله الاعظم ارواح العالمین له الفداه

حضرت آیت الله العظمی حاج آقا علی صافی گلپایگانی رضوان الله تعالی علیه

می گذرد؛ شخصیت بزرگواری که سراسر زندگی خود را در راه اعلاء کلمة الله و تعظیم شعائر مذهبی و ترویج معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام و امر به معروف و نهی از منکر و خدمت صادقانه به مردم گذراند؛ نام و برکات و آثار آن وجود مبارک همیشه باقی و زنده است و یادش از خاطره ها محو نخواهد گشت.

به همین مناسبت مجلس بزرگداشت آن مرجع عالیقدر در جوار مضجع شریف ایشان (مسجد قاضی زاهد) برگزار می گردد.

تشریف فرمائی علماء اعلام و مردم شریف گلپایگان و سایر ارادتمندان آن مرحوم، موجب تعظیم شعائر دینی خواهد بود.

زمان: پنجشنبه 1393/8/22از ساعت 2/30الی 4/30عصر

 

 

سروده و توسل مرجع ولایی مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی قدس سره الشریف در سیزدهم محرم الحرام 1416 .

 

 

1232 بازدید

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد